Samli.pl – warsztat samochodowy, sklep z częściami Rumia

Strona główna » Blog » Dlaczego przegląd silnika jest ważny?
przegląd silnika

Dlaczego przegląd silnika jest ważny?

Bez wątpienia jednym z najważniejszych podzespołów w każdym samochodzie jest silnik. Dzięki niemu auto może się poruszać. Bardzo istotne jest więc systematyczne dokonywanie przeglądów, które wydłużą jego żywotność. Przeczytaj, z jakich względów jest to tak ważne.

Co zyskujesz, dzięki regularnym przeglądom silnika w aucie?

Jeśli chcesz cieszyć się jak najdłużej sprawnym pojazdem, musisz pamiętać nie tylko o okresowym przeglądzie samochodu, ale także systematycznym sprawdzaniu silnika. Dzięki temu:

  • zapewniasz bezpieczeństwo sobie jako kierowcy, a także swoim pasażerom;
  • masz możliwość wczesnego wykrycia ewentualnych problemów i ich naprawę, zanim staną się poważnymi i kosztownymi awariami;
  • utrzymujesz optymalną wydajność pojazdu, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa oraz emisji spalin;
  • zachowujesz wartość samochodu, co może przynieść korzyści w przypadku sprzedaży.

Warto wiedzieć, że dokładny przegląd silnika dobrze jest wykonać po pokonaniu ok. 35-40 tys. km. Jeśli zajdzie potrzeba – zostaną w nim wymienione najbardziej wyeksploatowane części, tudzież nastąpi regeneracja tego podzespołu.

Jak dokładnie wygląda przegląd silnika?

W ramach świadczonej przez nas diagnostyki samochodowej poddajemy badaniom poszczególne układy w samochodzie. Dotyczy to także przeglądu silnika. Jego kontrola przebiega dwuetapowo:

  1. Najpierw następuje analiza spalin pod względem poziomu emisji, a także ich wyglądu. Muszą zostać tu spełnione pewne normy, aby przegląd zakończył się wynikiem pozytywnym.
  2. Następnie sprawdzony zostaje układ wydechowy pod względem głośności wydechu i ewentualnych wycieków oleju z silnika. Pożądany jest ich brak.

Kontroli poddaje się także takie układy silnika jak: zasilania, smarowania, zapłonowy czy chłodzenia.